Олег Невзоров: Не се чувствам виновен, очаквам справедливост
Основателят на корпорация „КУБ“ заяви, че е предоставил всички необходими документи на разследващите и не се притеснява от евентуален арест.
Украинският бизнесмен и основател на корпорация „КУБ“ Олег Невзоров заяви след приключването на разпита си, че не се чувства виновен и очаква обективна оценка от страна на разследващите органи.
„Не се чувствам виновен. Надявам се на справедливост от страна на органите на реда“, каза Невзоров пред журналисти. По думите му всички необходими документи по случая вече са предоставени на разследващите и в момента се извършва тяхната проверка.
„Предадени са всички нужни документи. Сега тече проверката. След като свърши проверката, ще дам информация на всички вас“, заяви той.
Бизнесменът подчерта, че не се притеснява от евентуален арест, тъй като според него не е извършил нищо нередно. Той категорично отхвърли и твърденията, че се ползва с политическа подкрепа или протекция.
По-рано през деня от МВР потвърдиха, че Невзоров е влязъл в България на 16 юни и е бил установен от полицейските служители непосредствено след пристигането си. Варненската окръжна прокуратура е била своевременно уведомена, а с него са проведени процесуално-следствени действия, включително разпити.
Според официалната информация Невзоров се е явил доброволно след получена призовка и оказва съдействие на разследването. Той е бил разпитан пред съдия като свидетел по досъдебни производства, наблюдавани от Окръжната и Районната прокуратура във Варна. Срещу него не е издадена заповед за задържане, а по всички производства продължава активното събиране на доказателства.
Часове преди разпита стана ясно, че Невзоров се е срещнал със собственици на имоти в комплекса „Баба Алино“ заедно с представители на корпорация „КУБ“. От „Форест клуб“ съобщиха, че личното му присъствие и прекият диалог с инвеститорите са потвърдили ангажимента на компанията към клиентите и партньорите ѝ.
По време на срещата са били обсъдени издадените от кмета на Варна Благомир Коцев заповеди. От компанията твърдят, че са предоставили изчерпателни отговори на поставените въпроси и са поели ангажимент да осигурят правна подкрепа на собствениците на имоти.
От корпорацията заявяват, че ще обжалват заповедите по съдебен ред и разполагат с необходимата документация, разрешителни и съгласувателни процедури, които според тях доказват законосъобразността на проекта.
От „Форест клуб“ определят случая „Баба Алино“ като пример за възможно използване на административен ресурс за натиск върху законни инвестиции и заявяват, че ще продължат да защитават интересите на инвеститорите чрез всички предвидени в закона средства, като очакват развитието на съдебните процедури.
Още новини в категория Позиция
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/p26news
Още от Позиция
