Затварят ключов участък от ул. „Дебелт“ в Бургас за 3 месеца
От 5 юни, 10:00 ч. се спира движението между ул. „Александър Стамболийски“ и ул. „Княз Борис I“ заради ремонти след подмяна на ВиК мрежа.
Община Бургас въвежда временна организация на движението заради ремонтно-възстановителни дейности по пътната настилка на ул. „Дебелт“. Работите са след подменена ВиК мрежа и ще засегнат директно трафика в района.
Ограничението влиза в сила от 10:00 часа на 05.06.2026 г. и ще действа в продължение на три месеца. В този период част от улицата ще бъде затворена за преминаване на моторни превозни средства.
Кой участък се затваря
Затворен ще бъде участъкът на ул. „Дебелт“ между ул. „Александър Стамболийски“ и ул. „Княз Борис I“. През него няма да се допуска преминаване на автомобили и друг вид превозни средства.
Мярката цели да осигури безопасност за работниците и да позволи извършването на възстановителните дейности без риск за движението.
От кога и за колко време
Временната организация започва на 5 юни 2026 г. в 10:00 часа. Срокът, посочен от общината, е три месеца.
Водачите трябва да се подготвят за по-натоварени съседни улици. Възможни са задръствания в пиковите часове. Това важи най-вече сутрин и в края на работния ден.
Какво трябва да направят шофьорите
Община Бургас призовава водачите да спазват въведената временна организация в участъка. Препоръката е да се използват обходни маршрути.
Добра практика е да се планира пътуването предварително. Това намалява риска от закъснения и ненужно обикаляне. В района може да има и допълнителна сигнализация, която да насочва трафика.
Общината не посочва конкретни обходни трасета в съобщението. Шофьорите следва да се ориентират по пътните знаци на място и по актуалната организация на движението.
Още новини в категория Новини от Бургас
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/p26news
Още от Новини от Бургас
